هشدار جدی درباره خوردن کباب با دوغ

تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۵

 

کباب از غذاهای محبوب در بین ایرانی هاست که طبق عادت معمول در کنار آن دوغ نیز سرو میشود . اما خوردن کباب با دوغ برای سلامتی مضر است . بهترین نوشیدنی برای این غذا یک لیوان آب است، زیرا نوشیدن نوشابه و دوغ ار ارزش غذایی کباب می کاهد و جذب آهن گوشت را به حداقل می رساند . برای افزایش ارزش تغذیه ای کباب بهتر است اگر آن را با نان میل می کنید،از نان سنگک که حاوی سبوس بسیار است، استفاده شود و اگر کباب را با برنج میخورید، بهتر است برنج به صورت کته طبخ شود.

متخصص طب سنتی با اشاره به پرهیزات و تداخلات غذایی اظهار داشت:مصرف هم زمان ماست و گوشت منجر به تولید مواد هضم نشده می شود که بیشترین ضرر را به مفاصل وارد می کند.

در ارتباط با موضوع پرهیزات و تداخلات غذایی در طب سنتی اظهار داشت:مصرف مواد غذایی گاهی در کنار هم منع شده است، البته منظور این نیست که اگر کسی یکبار این مواد را با هم مصرف کند قطعاً دچار عارضه خواهد شد، اما مصرف مداوم آنها مشکل ساز خواهد بود.

 

وی افزود:مصرف هم زمان ماست و گوشت در کنار هم منجر به تولید مواد هضم نشده می شود که بیشترین ضرر را به مفاصل وارد می کند، پس به نوعی مصرف دوغ با کباب نامناسب است، برخلاف اینکه این مسئله رایج بوده و عوارضی را برای فرد مصرف کننده به همراه دارد.

متخصص طب سنتی اضافه کرد:مصرف هم زمان سرکه و برنج درب روده، قولنج و اسپاسم و انسداد گوارشی را به همراه داشته و مصرف انگور بعد از کله پاچه معده را متضرر کرده و سبب آسیب به آن می شود.

مصرف ماهی وتخم مرغ پخته هم زمان سبب بروز فساد هضم و اسهال شده و می تواند در صورت استمرار، ابتلا به نقرس را به همراه داشته باشد.

وی افزود:آشامیدن آب سرد بعد از غذای گرم و یا شیرینی، دندان ها را آسیب می رساند و حتی می تواند موجب افتادن آن شود، همچنین شیر و ترشی، گوشت کبوتر و گنجشک با سیر و شیر با خربزه را نباید با هم مصرف کرد.

متخصص طب سنتی در پایان گفت:مصرف هم زمان ماهی و شیر احتمال ابتلا به لک و پیس و قولنج روده را داشته، لذا توصیه می شود پرهیزات و تداخلات غذایی جهت پیشگیری از بیماری ها درنظر گرفته شود.

 

مطالب و نوشته‌های اخیر | آرشیو

طرز تهیه تست املت با هات‌داگ سولیکو

تُست املت با هات داگ! اسم جذابی است اما شاید از شنیدن آن تعجب و با خود فکر کنید املت را چگونه می‌شود به شکل تُست درست کرد؟ پیشنهاد ما این است که سعی کنید همیشه درپی کشف چیزهای جدیدی که امتحان نکرده‌اید باشید، مخصوصا در مورد غذا. کافیست کمی خلاقیت و جسارت داشته باشید تا از ایجاد تنوع لذت ببرید. در ادامه این مطلب می‌خواهیم به شما طرز تهیه تست املت با هات‌داگ را آموزش دهیم، یک تست رنگارنگ که بهترین گزینه برای صبحانهء یک روز تعطیل است.