مفتی سعودی به یک غذا ایمان آورد!

تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۵

انتشار ویدیویی از ایمان‌آوردن مفتی سعودی به یک غذای اردنی خشم کاربران شبکه‌های اجتماعی جهان عرب را برانگیخت.

به گزارش سرویس دینی جام نیـوز به نقل از پرس تی وی، محمد العریفی که برخی او را «مفتی جهاد نکاح» می‌دانند؛ در مهمانی محمد نوح القضات، نمایندۀ پارلمان اردن، در برابر دوربین به ستایش غذایی پرداخت که برای او آورده بودند.


العریفی در این ویدئو گفت: پیش از این کبسه – که غذایی عربستانی است – را ستوده بودم و از منسف – که غذایی اردنی است – کمتر ستایش کرده بودم؛ به همین سبب برخی از برادران گمان کردند می‌خواهم از شأن منسف بکاهم، اما در واقع آنچه گفتم جهت خنده بود.

 


وی سپس با خنده افزود: اما اکنون اعلام می‌کنم که به خدا و آن گاه به منسف ایمان آوردم و منسف را بهترین غذا می‌دانم.


العریفی سپس رو به حاضران کرد و پرسید: آیا توبه‌ام را می‌پذیرید؟ نمایندۀ پارلمان اردن در پاسخ گفت: او را می‌بخشیم و العریفی افزود: پس توبه می کنم، سه بار توبه می‌کنم. آن‌گاه لقمه‌ای از منسف را به دهان گرفت.

انتشار این ویدئو با واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شد و بسیاری از کاربران، این رفتارِ مفتی سعودی را محکوم کردند.


یکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی نوشت: آن ها از منسفِ خوشمزه لقمه می‌گیرند و برای تروریست‌ها لقمه‌های بمب می‌فرستند تا با آن‌ها بی گناهان را بکشند.


یکی دیگر از کاربران خطاب به العریفی نوشت: تو از خوردن منسف لذت می‌بری در حالی که هزاران تن از آوارگان در این زمستان سرد، به سبب فتواهایی که تو و امثال تو صادر کردید، رنج می‌کشند. چطور می‌توانی خواب خوش داشته باشی؟


و سرانجام یک کاربر یمنی نوشت: درست است که کشورمان تحت محاصره اعراب متجاوز است و ملتمان زیر فشار گرسنگی؛ اما این گونه شوخی‌های سنگین نخواهد توانست شما را در جنگ با ملت یمن، پیروز کند.

مطالب و نوشته‌های اخیر | آرشیو

طرز تهیه تست املت با هات‌داگ سولیکو

تُست املت با هات داگ! اسم جذابی است اما شاید از شنیدن آن تعجب و با خود فکر کنید املت را چگونه می‌شود به شکل تُست درست کرد؟ پیشنهاد ما این است که سعی کنید همیشه درپی کشف چیزهای جدیدی که امتحان نکرده‌اید باشید، مخصوصا در مورد غذا. کافیست کمی خلاقیت و جسارت داشته باشید تا از ایجاد تنوع لذت ببرید. در ادامه این مطلب می‌خواهیم به شما طرز تهیه تست املت با هات‌داگ را آموزش دهیم، یک تست رنگارنگ که بهترین گزینه برای صبحانهء یک روز تعطیل است.