اگر یخ های زمین آب شود چه اتفاقی می افتد؟!

تاریخ انتشار: ۲ فروردین ۱۳۹۶

در این گزارش درباره اوضاع زمین پس از آب شدن همه یخ ها و یخچال های آن خواهید خواند. زمین پس از آب شدن یخچال هایش چه شکلی پیدا خواهد کرد؟!

  
بنا بر این گزارش یخ ها مساحت وسیعی از زمین را در بر می گیرند و بسیاری از مردم در شهرهای یخ زده و برفی در همه سال زندگی می کنند؛ مانند ساکنان قطب شمال و یا قطب جنوب، ولی اگر تمام یخ های سطح زمین آب شود چه اتفاقی برای آنها خواهد افتاد؟!
 
ذوب شدن یخ های زمین یک فرضیه است که به دلیل پدیده گرمایش جهانی و یا گرم شدن زمین مطرح می شود. پژوهشگران می گویند که ذوب یخ ها باعث افزایش سطح آب دریاها  و بالا رفتن آن در حدود 70 متر خواهد شد و این امر خسارت های زیادی را به قاره ها و جزایر جهان وارد خواهد کرد؛ حتی ممکن است برخی جزیره ها و مناطق ساحلی کاملا زیر آب فرو بروند. برای مثال ایالت فلوریدای  آمریکا به دلیل ذوب شدن یخ های سطح زمین و پدیده گرمایش جهانی در معرض فرو رفتن زیر آب خواهد بود.
مطالعات نشان می دهد که با کوچک شدن زیستگاه های یخی خرس های قطبی، بر اثر روند گرمایش زمین، این موجودات با گرسنگی شدید مواجه می شوند، زیرا نخواهند توانست خود را با غذاهایی که در زمین یافت می شود، تطبیق دهند. زمین شناسان آمریکا اعلام کردند بعید است خرس های قطبی بتوانند با خوردن گوزن کانادایی، تخم مرغ غاز و انواع توت های شمال، نجات یابند. سایه انقراض بر سر خرس های قطبی سنگینی می کند. 
 
 
 
پژوهشگران همچنین مثال های دیگری از آمریکا می آورند، به گونه ای که گفته می شود بالا رفتن سطح آب به این روش، ساکنان شهر دیزنی را مجبور می کند تا کیلومترها به داخل عقب نشینی کنند.
 
کانادا از جمله دیگر مناطق متأثر از گرمایش جهانی خواهد بود، به طوری که شهر مونترال کانادا به دلیل اختلاف سطح ارتفاع اراضی فرو رفته در آب به چند جزیره کوچک تبدیل خواهد شد.
 
ذوب شدن یخ ها و پدیده گرمایش جهانی که بر اثر جنگل زدایی و سوزاندن سوخت های فسیلی روی می دهد تمام جهان را تحت تأثیر خود قرار خواهد داد. به همین دلیل دانشمندان در جستجوی راه حلی برای حل مشکل گرم شدن کره ی زمین هستند.
 تصویری که چگونگی تغییر مرزهای ساحلی را پس از ذوب شدن یخ ها نشان می دهد.

مطالب و نوشته‌های اخیر | آرشیو

طرز تهیه تست املت با هات‌داگ سولیکو

تُست املت با هات داگ! اسم جذابی است اما شاید از شنیدن آن تعجب و با خود فکر کنید املت را چگونه می‌شود به شکل تُست درست کرد؟ پیشنهاد ما این است که سعی کنید همیشه درپی کشف چیزهای جدیدی که امتحان نکرده‌اید باشید، مخصوصا در مورد غذا. کافیست کمی خلاقیت و جسارت داشته باشید تا از ایجاد تنوع لذت ببرید. در ادامه این مطلب می‌خواهیم به شما طرز تهیه تست املت با هات‌داگ را آموزش دهیم، یک تست رنگارنگ که بهترین گزینه برای صبحانهء یک روز تعطیل است.