از بین بردن سوختگی قابلمه

تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۶

احتمالا شما مطالب زیادی در این مورد در اینترنت خوانده‌اید و بعضی از شما کاملا آنها را باور می‌کنید و بعضی دیگر اعتقاد دارید که این روش‌ها کار نمی‌کنند و همه‌ی این‌ها ساختگی است ما همه‌ی این نظرها را شنیده‌ایم. اما ما به شما یک قول میدهیم اگر درون قابلمه‌ای که سوخته است آب بریزید و کاغذ خشک کن را درون آن قرار دهید به طور معجزه آسایی سوختگی‌ها از کف قابلمه شما پاک می‌شود و هیچ تمیزکاری‌ای لازم نیست. حداقل این روش را هم امتحان کنید.

یک شب وقتی گوشت میپختم و قابلمه‌م به این روز در آمد تصمیم گرفتم این کار را امتحان کنم. آن را تمام شب گذاشتم و صبح دیدم تمیز شده است.

 

1.    چند قطره صابون مایع درون قابلمه بریزید.
2.    مقداری آب داغ درون آن بریزید (آب جوش نه ولی کاملا داغ باشد)
3.    ورق خشک کن را درون آب قرار دهید. روی آن را فشار دهید تا پایین رود و آب کاملا سطح آن را بپوشاند.
4.    ۱ ساعت صبر کنید.

من آن را مدام چک می‌کردم اما متوجه هیچ تغییری در آن نشدم و منتظر ماندم یک ساعت تمام شود و آن را شستم. و همان چیزی که منتظرش بودم اتفاق افتاد و تمام سوختگی‌ها از کف قابلمه پاک شد. 
با کمترین تلاش من واقعا  آنها از بین رفته بودند. فقط با کمک آب حدود ۸۰ درصد آن لکه‌ها ناپدید شدند. من از لکه خشک کن استفاده کردم تا بقیه‌ی لکه‌ها نیز پاک شود و همین اتفاق هم افتاد. حتی کوچکنرین تکه‌های سوختگی هم از کف قابلمه پاک شد.

راستش من متعجب شده بودم و عکس آن را برای دوستانم فرستادم و آنها هم شگفت زده شدند من قطعا این کار را دوباره انجام خواهم داد. هرچند به علت زیاد نبودن ورق خشک کن و گران تر بودن آن نسبت به مایع ظرف شویی برای همه‌ی قابلمه‌های سوخته‌ام اینکار را نمی‌کنم اما این بهترین راه برای از بین بردن سوختگی کف قابلمه است. من واقعا از سوختگی کف قابلمه بیزارم و این راه کار ساده بیشترین کمک را به من کرد.

مطالب و نوشته‌های اخیر | آرشیو

طرز تهیه تست املت با هات‌داگ سولیکو

تُست املت با هات داگ! اسم جذابی است اما شاید از شنیدن آن تعجب و با خود فکر کنید املت را چگونه می‌شود به شکل تُست درست کرد؟ پیشنهاد ما این است که سعی کنید همیشه درپی کشف چیزهای جدیدی که امتحان نکرده‌اید باشید، مخصوصا در مورد غذا. کافیست کمی خلاقیت و جسارت داشته باشید تا از ایجاد تنوع لذت ببرید. در ادامه این مطلب می‌خواهیم به شما طرز تهیه تست املت با هات‌داگ را آموزش دهیم، یک تست رنگارنگ که بهترین گزینه برای صبحانهء یک روز تعطیل است.